Többször belefutottam már a problémakörbe, eddig azonban mindig elhessegettem a gondolatot, hogy külön foglalkozzunk a női felhasználókkal. De ma egyre több női felhasználónk van és hiszem, hogy ma már a legelvetemültebb „antiszámítógépescsajszi” sem ússza meg, hogy a számítógép közelébe kerüljön.
Mostanában annyira trendi, hogy csinálunk valami termékből egy „csajos” verziót. Itt van pl. a Garmin, aki rózsaszínű GPS-t ad a csajoknak, vagy a Dell, aki egyenesen egy egész szériát és egyedi design-t ad a női felhasználóknak. És láss csodát, szeretik a lányok ezeket a kacatokat. Itt jegyzem meg hölgyeim, hogy mindezek csak marketing trükkök, mert ezek valójában ugyanazok az eszközök, csak a külcsíny egy kicsit „szebb”.
Nagy tisztelője vagyok a Női nemnek, és azt gondolom, hogy akkor ezennel Én is belevágok. Nem lesz egyszerű, és nem tudom még, hogy fogok-e valami valóban használhatót adni a Hölgyeknek, de az biztos, hogyha a processzor sebességnövelésével, és a vírusok terjedési valószínűségével, a bitekkel, vagy a telepítéssel fogunk foglalkozni, biztos nem sok női olvasóm lesz.
Saját hölgyismerőseim körében végzett röpke, és nem reprezentatív felmérés alapján állítom, hogy alkalmasak rá, hogy megértsék a folyamatokat, csak nem akarják. Úgy meg nehéz. Szóval a megfelelő hangot kell megtalálni, és menni fog a dolog.
Ami nehéz, hogy a megfelelő tartalom, a megfelelő köntösben jusson el a csajokhoz.
Ennek megfelelően az első az, hogy keresek csajokat, akik aktívan használják a számítástechnikai eszközöket, és hajlandóak arról fecsegni egy kicsit, hogy Ők miért tudják olyan könnyedén használni, vagy, hogy értették meg ezt az egész „számítógépes izét”.
Mindenesetre belevágok és megpróbálom, hogy a csajokat egy kicsit közelebb tudjuk hozni az internethez, és az ahhoz kapcsolódó biztonsághoz.