Avagy a vírusirtás tesztelése sokadszor!
Bár nem mai gyerek ez a tesztelés, de most jutottam hozzá, hogy végigolvassam. Nem szeretek a konkurencia hibáin lovagolni, mert mindenkivel megesik, hogy hibázik, de a stressztesztelés miatt érdemes elgondolkodni arról, hogy milyen eredmények születnek a VB 100% teszten, illetve a magazinokban . Az már tény, és sok gyártó elismerte, hogy sok a vírus és a számuk egyre nő. /2002-ben összesen 67 000 vírust ismert a Panda, ma pedig a napi új fenyegetések száma ennyi./ Összesen ismerünk kb. 30 milliót. Leírom a sok nullát, hogy látszódjon a különbség azoknak is, akik vizuálisak. 30 000 000 . Ez egy jó nagy szám. Érdemes tudni, hogy az is önmagában egy feladat, hogy a vírusokat összegyűjtsük, nemhogy egy értelmesen megismételhető tesztet végezzünk.
Aki kicsit is dolgozott már számítógéppel, az tapasztalta, hogy valamiért a számítógépek észjárásában sok esetben a 10x1 nem egyenlő az 1x10 zel. A számítógépet úgy kell elképzelni, mint egy liftet, ami 1 tonnát könnyen megemel akárhányszor, de 10 tonna alatt összerogy.
Szép kép, de …. Mikor a számítógépem összeomlik, - és rögtön azt szokták megkérdezni, hogy mekkora az esélye hogy ilyen méretű terhelést kap a számítógépünk otthon? Nem, valóban nem az otthoni gépeken fogunk stressztesztet gyakorolni... Én azt gondolom, hogy ez egy megbízhatósági kérdés.
A Hungaroringen körözni 2 napot az nem szokványos feladat egy személyautónak. De az, amelyik kibírja, nagyot nő a szememben.
Ennek fényében érdemes elolvasni az alábbi cikket http://www.allitolag.hu/cikkek/20090603_stresszteszt.
És elgondolkodni azon, hogy mely gyártónak milyen a megbízhatósága.